Dünyanın en mutlu şehirleri belli oldu

Dünyanın en mutlu şehirleri belli oldu… Her yıl yayınlanan araştırma sonuçlarının yeni versiyonu yayınlandı.

İngiltere merkezli Yaşam Kalitesi Enstitüsü tarafından hazırlanan araştırmada şehirlerde yaşayanlara yaşam kaliteleri, çevre, toplu ulaşım ve yerel yönetim gibi konularda sorular soruldu. Gelen yanıtlara göre bir sıralama yapılırken Kuzey Avrupa ülkelerindeki şehirler üst sıralarda yer aldı.

Danimarka’nın ikinci şehri Aarhus’un birinci sırada olduğu listede İsviçre’nin Zürih kenti ikinci, Almanya’nın başkenti Berlin üçüncü sırada yer aldı.

İsveç’teki Gothenburg dördüncü, Amsterdam beşinci olurken bu şehirleri Helsinki, Bristol ve Kopenhag, Cenevre, Münih ve Stockholm takip etti.

ANTALYA SONDAN BEŞİNCİ SIRADA YER ALDI

Şehirlerin aldıkları puanlara göre farklı kategorilere alındığı listede Türkiye’den de 3 şehir yer aldı.

İstanbul, 197’nci sırada yer alarak Bronz şehir kategorisine dahil oldu. İstanbul, Buenos Aires, Varşova ve Cape Town gibi şehirleri geride bırakırken Doha, Kuala Lumpur, Zagreb ve Liverpool gibi şehirlerin de gerisinde kaldı.

Listede yer alan Türkiye’den ikinci şehir ise 222’nci sırada yer alan İzmir oldu. İzmir, Braşov ve Malaga’nın gerisinde kalırken Cidde ve Toronto gibi şehirleri de geride bıraktı.

Listenin sondan beşinci sırasında yer alan Antalya da Türkiye’den listeye dahil olan üçüncü şehir oldu. Antalya, Brezilya, Arjantin, Çin ve Güney Afrika’dan şehirleri geride bırakarak 246’ncı oldu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir