iPhone 16’nın Görüntüleri Sızdırıldı

Apple, Eylül ayında iPhone 16 serisini duyurmak için geri sayıma başladı. Şirket, geçmişte iPhone 15 serisinde yeterince yenilik sunamamakla eleştirilmişti. iPhone 16 serisinde ise tasarımda önemli değişiklikler olacak. Özellikle iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde ekran boyutlarının büyütülmesi dikkat çekiyor.

İnternete sızdırılan görüntüler, iPhone 16 serisinin maket tasarımlarına ait olabileceğini gösteriyor. Bu görüntüler özellikle iPhone 16 Pro Max’e odaklanarak yeni cihazlar hakkında ipuçları veriyor. Önceki bilgiler doğrultusunda, standart modellerin dikey kameralara sahip olacağı tahmin ediliyor.

X’te yayınlanan görseller iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max olmak üzere dört modelin maket versiyonlarını gösteriyor. En dikkat çekici değişiklikler Pro modellerinin ekran boyutlarında oldu. Buna göre iPhone 16 Pro’nun 6,3 inç ve Pro Max’in ise 6,9 inç ekrana yer vereceği söyleniyor.

Sızdırılan cihazlar ayrıca iPhone 16 ve 16 Plus’ın sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inç ekrana sahip olacağını ortaya koydu. Ayrıca şu anda kullanılan çapraz kamera kurulumunun aksine, dikey bir kamera dizilimini benimseyeceğini gözler önüne serdi. Bu iPhone modellerinin de uzamsal video desteği kazanmasını hedefleniyor.

Maket görsellere baktığımızda iPhone 15 serisinde sadece Pro ve Pro Max modellerde yer alan Eylem Düğmesinin yeni serinin tamamında yer alacağını görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir